053-7455516

עמית עמנואל ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

כל מה שרציתם לדעת על טרקטור שופל

טרקטור שופל | עמית ורוןטרקטור שופל ידוע בכינויים שונים, אולם מספר הכינויים שלו לא קרוב למספר השימושים להם הוא מתאים. הצוות המקצועי של עמית ורון– עבודות עפר, קידוחים ופיתוח, עם כל מה שרציתם לדעת על טרקטור שופל.

מה זה בכלל טרקטור שופל?

טרקטור שופל, מחפרון, מעמיס דו כפי, טרקטור או פשוט שופל. לכלי ההנדסי הזה יש המון כינויים וגם המון שימושים. מדובר בכלי צמ"ה, כלומר כלי ציוד מכני הנדסי כבד, הכולל יעה קדמי, ומחפר קטן מאחור – אלה מורכבים על גבי טרקטור ייעודי.

חלקי המחפרון

כדי להבין טוב יותר על מה המהומה וכיצד המחפרון יכול להשתלב במגוון אתרי בנייה נבין תחילה מהם חלקי המחפרון:

  1. הטרקטור – החלק העיקרי של המחפרון הוא הטרקטור, זהו מרכב הכולל תא נהג, מנוע וגלגלים. על גבי הטרקטור מורכבים כלי העבודה של המחפרון.
  2. היעה הקדמי – זוהי כף עמוקה שמיועד לביצוע עבודות עפר. היא מאפשרת הטענת עפר וחצץ על משאיות או פיזור שלו בשטח. היעה נשלט על ידי ארבע זרועות הידראוליות.
  3. המחפר האחורי – זוהי למעשה זרוע תלת מפרקית המצוידת ביעה אחורי, קטן יותר מהיעה הקדמי. הזרוע מיועדת לביצוע עבודות קטנות, והיא ניתנת להחלפה בזרועות נוספות כמו מחפר לקידוח ועוד.

איפה משתמשים בטרקטור שופל?

פרויקטים למגורים, בנייה מסחרית, סלילה כבישים, כבישת דרכי עפר, התקנת קווי חשמל ומים ועוד רבים אחרים. טרקטור שופל מתאים למגוון רחב מאוד של שימושים. המחפר האחורי מאפשר הריסות קטנות וגם חפירה של בורות וחורים באדמה. בעזרת היעה אפשר לשאת משאות שונים כמו חול, צנרת ועוד.

כלי קומפקטי

המחפרון הוא כלי פופולרי במיוחד באתרי בנייה, בעיקר בגלל ממדיו הקומפקטיים. רוחבו המרבי בדרך כלל לא עולה על 2.5 מטר, ואורכו בדרך כלל כ-4 או 5 מטרים. הקומפקטיות שלו מאפשרת גישה לכל פינה באתר הבנייה ועושה אותו לכלי שימושי במיוחד.

ניידות

בגלל שהוא נוסע על גבי צמיגים רגילים,טרקטור שופלמציע ניידות גבוהה: בניגוד לכלים כבדים שנוסעים על זחל והורסים את הכביש כאשר הם עוברים עליו, הוא יכול לנסוע בכל כביש וכך להתנייד בכוחות עצמו גם בכבישים עירוניים.

טרקטור שופל נמנה עם כלי הצמ"ה (ציוד מכני הנדסי) הנפוצים והיעילים ביותר. הוא מורכב מטרקטור, שעליו מורכבת מצד אחד האת (Shovel באנגלית, שבגללה הכלי קרוי כך) ומצד שני מורכבת עליו זרוע רב מפרקית, המסוגלת לבצע מגוון עבודות כפי שיוסבר להלן. כמעט בכל אתר בנייה או אתר שבו מתבצעות עבודות הנדסיות, ניתן למצוא לפחות שופל אחד. באתרים גדולים, שבהם עבודות הבנייה, החפירה והפינוי הן אינטנסיביות יותר, ניתן למצוא מספר גדול יותר של מחפרונים.

היתרונות של טרקטור שופל

תחום כלי הצמ"ה משופע בכלים הנדסיים המתאימים לביצוע מגוון פעולות. עם זאת, לטרקטור השופל יש מספר יתרונות חשובים:

יכולת התניידות עצמאית: מחפרון שופל מסוגל להתנייד באופן עצמאי, למרחקים ארוכים. מהירות הנסיעה שלו אמנם נמוכה, אבל הוא מסוגל להגיע באופן עצמאי לאתר העבודות.

מגוון פעולות מרשים: השופל הוא כלי צמ"ה המסוגל לבצע בהצלחה מגוון עבודות. בין השאר, השופל מסוגל לבצע עבודות העמסה, חפירה, קידוח וריסוק אבנים. זאת, באמצעות התאמה של מקדחים ועזרים אחרים לזרוע האחורית הרב מפרקית שלו.

מתי כדאי לשכור מחפרון

שכירת השופל כדאית, במקום שבו מתבצעות עבודות בניין או עבודות הנדסיות אינטנסיביות הדורשות מגוון אופציות. צירוף האפשרויות הגלום בשופל מעמיד אותו רמה אחת מעל כל כלי צמ"ה אחר, המסוגל לבצע פעולות ייחודיות.

אם עבודות הבנייה או העבודות ההנדסיות שלך מצריכות שימוש בשירותיו של טרקטור שופל , זה המקום עבורך. חברת עמית ורון, המתמחה בעבודות קידוחים, עפר ופיתוח, תעמיד לרשותך את כלי הצמ"ה הטובים ביותר, המופעלים על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום. אנשי המקצוע שלנו יסייעו לך בבחירת הכלים המתאימים ביותר לסוג העבודה הנדרש לך.