053-7455516

עמית עמנואל ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

כל מה שחשוב לדעת על בניית מרתף

מרתף הוא חלל תת קרקעי שנמצא מתחת לקומת הקרקע ועשוי להתאים לשימושים שונים. עבודת הקידוח היא חלק מהותי מבניית המרתף, והצוות המקצועי של חברת עמית ורון- קידוחים, עפר ופיתוח, מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על בניית מרתף והקידוחים הנלווים לכך.

מרתף הוא חלל תת קרקעי שנמצא מתחת לקומת הקרקע של הבניין, ועשויים להיות לו שימושים שונים, בהתאם לסוג הבניין. בבניינים גדולים בהם קיימות מערכות גדולות המרתף עשוי להכיל דוד חימום, לוח חשמל ראשי, מערכות מיזוג מרכזיות ועוד. בנוסף, מקובל למקם בקומת המרתף גם חנייה לכלי רכב, מחסנים ומקלט לשעת חירום.

 

מרתף בבית פרטי

בניית מרתף בבית פרטי עונה על צורך שונה מבבניין גדול, והוא בדרך כלל מיועד להוות חלל נוסף בבית. מרתף בבית פרטי יכול לשמש כחדר יינות, כקומת מגורים, כחלל למשחקי הילדים ועוד. כאשר חושבים על בנייה של מרתף יש לקחת בחשבון כי כדי לעשות זאת יש לבצע קידוחים בקרקע.

 

קידוחים עבור בניית מרתף

המרתף מצוי מתחת לאדמה, וכדי לבנות אותו יש לבצע קידוחים אל תוך הקרקע. חברות המתמחות בקידוחים ועבודות עפר מספקות את השירות הזה, אולם לפני שמתחילים בקידוח יש לבדוק את סוג הקרקע, ולחשוב האם בניית מרתף כדאית.

בשלב הראשון יבוצעו קידוחי ניסיון, שמטרתם לזהות את סוג הקרקע במגרש ולקבוע את העומס בו היא מסוגלת לעמוד. הקידוח נעשה בשתי נקודות נגדיות במגרש, ומוציא דוגמית קרקע לעומק של מספר מטרים. דוגמיות הקרקע מועברות ליועץ קרקע שמתרגם את הממצאים ומכין דו"ח מפורט הכולל את סוג הקרקע, העומסים האפשריים ושיטת הביסוס המתאימה.

 

מדוע חשוב למפות את הקרקע?

אמנם קיימים כיום כלים הנדסיים משוכללים שיכולים לקדוח בכל סוג של קרקע, אבל זה לא תמיד יהיה משתלם. כאשר אתם מתלבטים לגבי בניית מרתף אתם חייבים למפות את הקרקע ולהבין מהם המאפיינים המדויקים של המגרש שלכם. כך לדוגמה, אם יתגלה שמתחת למגרש נמצאת שכבת סלע רחבה תיאלצו לשלם גם עבור חציבה, שתהיה יקרה ומסובכת יותר.

 

בניית מרתף – הסיבות והמטרות


יש לא מעט סיבות בגינן יכול לעלות הצורך בבניית מרתף, מרתף אשר ישמש בתור ממ"ד או כמקלט, מרתף אשר אמור לשמש כחדר נוסף, מרתף יינות, מרתף לאחסון תכולה ולסיבות רבות נוספות.
רגע לפני שמוציאים אל הפועל את הליך בניית מרתף, קיימת חשיבות גבוהה להבין בצורה מעמיקה את הסיבה לבנייה, כך שהתכנון של המרתף יוכל להתבסס על כך.
השלבים הבאים, יהיו כמובן בניית המרתף בפועל וכאן, חשוב לבחור בקפידה את אנשי המקצוע אשר יבצעו את העבודה, על מנת להבטיח מרתף איכותי, אשר יספק מענה על כל אותן הדרישות וכחלק מכך, גם ישרת אתכם נאמנה לאורך שנים ארוכות. 


פרטים שחשוב לדעת רגע לפני בניית מרתף


רגע לפני שבונים מרתף, חשוב להבין אם קיימת אפשרות בכלל לבנות מרתף באותו הבית אליו עושים את המעבר דירה. יש לקחת בחשבון כי תכנון מרתף, מצריך מהנדסים מקצועיים, אשר יגיעו לבית ויתכננו את בניית מרתף לפרטי פרטים. 
יש לקחת בחשבון, שקיימים הבדלים הן בעלויות והן בעבודה, בין הרצון למרתף בבית שטרם נבנה לבין הרצון לבנות מרתף בבית קיים.


חשוב לציין, שבהליך בניית המרתף, יש לקחת בחשבון לא רק את הבנייה עצמה, אלא גם את נושא האיטום, כאשר המרתף חייב להיות אטום בצורה מוקפדת ולצורך כך, יש צורך לעשות שימוש באמצעי איטום קפדניים – כאמור, חברה מקצועית, המעסיקה גם מהנדסים מנוסים, תדע לשים דגש על כל הפרמטרים אשר ישפיעו בסופו של דבר על התוצר הסופי. 


ההיתרים הנדרשים בעת בניית המרתף


בהליך בניית מרתף, יש לשים דגש משמעותי על הנושא של ההיתרים והתקנות השונות המוזכרות בחוק, באותו הנושא. דגש נוסף נוגע לתנאי השטח, כאשר בניית המרתף אמורה להתחשב באותם תנאים – אשר בחלק מהמקרים עלולים להיות בעייתיים. כמובן, שגם נושא הבטיחות, חייב להילקח בחשבון, כאשר, בחירת חברה מקצועית ובעלת מוניטין בתחום, תאפשר שקט נפשי גם בכל מה שקשור לבטיחות העבודה.
אם גם אתם מעוניינים להתחיל בהליך בניית מרתף תשמחו לגלות שאתם נמצאים במקום הנכון, מוזמנים ליצור קשר עם חברת עמית ורון ולעשות את הצעד הראשון בדרך להשגת המטרה. 
 

בניית מרתף | עמית ורון