053-7455516

עמית עמנואל ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

בובקאט - השם הגנרי שהפך לשם דבר

כמו מושגים מקצועיים רבים אחרים, המונח בובקאט, הוא אחד מכלי העבודה בהם עושות שימוש חברות מקצועיות בתחום עבודות העפר, כמו עמית ורון קידוחים עפר ופיתוח. אם נהיה מדויקים, הכוונה היא למיני-מעמיס של בובקאט. אבל, למעשה, לבובקאט, החברה שייצרה את המיני מעמיס הראשון, ישנם כלים מכניים הנדסיים רבים ונוספים, ומאחר והמיני מעמיס שלהם זכה לחשיפה הרבה ביותר, דבק בו השם.

מהו בובקאט ומה הוא עושה?

אם תכנו בכל מדינה אחרת בעולם את הבובקאט בשם זה, העובדים בשטח ירימו גבה, בעיקר מאחר ובאנגלית הכלי נקרא Skid-Steer Loader, שם המתאר טוב יותר את דרך הפעולה שלו. הכלי מורכב משלדה קשיחה, כאשר שתי זרועות ההרמה שלו (משני צידי תא המפעיל) מחוברות, לרוב, לכף לחפירת העפר, לצורך פינויו מהשטח והעמסתו על המשאיות המפנות. לבובקאט יכולת כושר תמרון מצוינת גם במרווחים צרים, מה שהופך אותו לכלי עבודה אידיאלי בתוך העיר, כמו גם באתרי בניה. חלק מהבובקאטים מאפשרים החלפת אותה כף חפירת עפר בכלים אחרים, כמפלסת שלג, כפות מלגזה וכן הלאה.

כיצד משתמשת חברה מתמחה בעבודות עפר בבובקאט, ומה זה אומר עליה?

כפי שניתן להבין, בובקאט הוא כלי וורסטאלי, בעל כושר תמרון מעולה, גם באזורים דחוקים וצפופים. הניתוק בין שני זוגות גלגליו (זוג גלגלים ימני מונע בנפרד מזוג גלגלים שמאלי) מאפשר לו פניה ברדיוס 0, כך שחברה המשתמשת בכל הנדסי כזה, יכולה לבצע עבודות גם באזורים שכלים אחרים אינם יכולים להיכנס אליהם, שלא לדבר על לתמרן בתוכם. יכולת החלפת הכלים הצמודים אליו, אף היא, מאפשרת לחברה טווח פעילות רחב ומגוון, וגם זה, מהווה עבורה יתרון על חברות אחרות. הבובקאט הגיח לשוק הציוד המכני ההנדסי בשנת 1957, ומאז, הוא מאפשר לחברות עבודות עפר את נוחות הפעולה בכל סוגי השטח (ישנם בובקאטים עם זחלים וכאלה עם גלגלים), כשהוא מנצח בהצלחה את מרבית האתגרים שעמדו מול חברות כאלה בעבר.

 

בובקאט או מיני מחפרון הוא כלי הנדסי המשמש לביצוע מגוון רחב של עבודות באתר הבנייה. הוא משמש בעיקר לעבודות פיתוח הכוללות חפירה, אולם יהיה יעיל לעוד מגוון שימושים, החל מהזזה של ציוד, דרך כבישת דרכים וכלה בדחיפה של חפצים כבדים. בצורתו דומה הבובקאט לטרקטור קטן, הוא מורכב משילדה קשיחה, ובקדמתו מותקן מחפר, כף חפירה או דלי בהתאם לסוג העבודה לה הוא משמש.

 

בובקאט: ניידות ודינאמיות

היתרון המרכזי של הבובקאט הוא הניידות והדינאמיות שלו. מדובר בכלי קטן ויעיל שיכול לעבור במקומות צרים במיוחד הודות ליכולת התמרון הגבוהה שלו. באתר הבנייה לא תמיד יש מקום למכשירים גדולים ומגושמים, והבובקאט מספק פתרון מושלם בדיוק לצרכים האלה.

 

מדוע הוא הכרחי בכמעט כל אתר בנייה?

הבובקאט הגיע לעולם ההנדסי מכני אי אז בשנת 1957, ומאז הפך לכלי הכרחי בכמעט כל אתר בנייה. זהו כלי ורסטילי בעל כושר תמרון מצוין שיכול להידחק ולעבור גם באיזורים הצפופים ביותר. יכולת התמרון שלו מתאפשרת לא רק הודות למימדיו הקטנים, אלא גם בזכות האופן בו בנויים הגלגלים שלו. שני זוגות הגלגלים של הבובקאט – הזוג הימני והזוג השמאלי – נעים בנפרד זה מזה, הודות לניתוק הוא יכול לנוע במקום ברדיוס של 360 מעלות.

 

בכל אתר בנייה יש שטחים צפופים

חברה המבצעת עבודות בנייה, עפר ופיתוח משתמשת במגוון רחב של כלים. רוב הכלים שנמצאים בשימוש הם כלים גדולים ומגושמים, אולם כאשר יש צורך להגיע למקום דחוק, צר ומצומצם ייעשה שימוש בבוקאט. בכל אתר בנייה יש צורך בכלי דינאמי יותר, לכן הבובקאט כל כך נפוץ ומשמעותי. בובקאט כולל את האפשרות להחליף את הכלים בהם הוא משתמש, מה שמאפשר לחברה טווח פעילות רחב מאוד. הוא מאפשר ביצוע פעולות בכל סוגי השטח, ולמעשה יעמוד בעל אתגר בו תיתקלו במהלך העבודה.

בובקאט | עמית ורון