053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

הריסת מבנים, צעד חשוב להתחלה חדשה

למילה הריסה יש לכאורה קונוטציה לא כל כך חיובית. אך למעשה, פעולה כמו הריסת מבנים איננה רק חיובית אלא אפילו מאוד מועילה וחיונית. נסביר כעת מדוע פעולה של הריסת מבנים מהווה צעד חשוב להתחלה חדשה. צעד שחשוב ומועיל לכולנו, תושבים, אזרחים, רשויות מקומיות, שוחרי הבטיחות, שוחרי הקדמה וכל היתר.  

הריסת מבנים מסוכנים

בתחום הבניה, ניתן לראות כי תקנים חדשים מחליפים את הישנים. בניה מודרנית נעשית בשיטות חדשות ותוך שימת לב לעמידות וחוזק שלא היו אפשריים בעבר (או שלא תמיד הקפידו על כך). כאשר עולה כי מבנה ישן שהוקם לפני עשרות שנים ויותר איננו בטיחותי, אם הוא מתחיל להתפרק או שהיסודות רעועים, הסכנה מרובה. הריסת מבנים מסוכנים חיונית מבחינה בטיחותית. אם לא מבצעים פעולה שכזאת בזמן, אסון עלול להתרחש. זהו צעד חשוב שיכול להוביל קדימה, להתחדשות.

התחדשות עירונית

הריסה של מבנים עשויה להיות צעד יחיד אבל פעמים רבות זו רק ההתחלה. בשנים האחרונות ניתן לראות בהרבה מאוד יישובים מיקוד בהתחדשות עירונית. אמנם, פרויקטים כדוגמת תמ"א בצורה של הוספת תוספת בניה וחיזוק אפשריים, אבל גם כאן יש עוד חידוש. בתמ"א 38 2, ממש כמו פינוי בינוי, נוקטים גישה אחרת. במקום לחזק איכשהו, לעבות עמודים וכיוצא בזה, עושים שני צעדים. קודם הורסים מבנה קיים. אחר כך מקימים מבנה חדש לחלוטין. ההתחדשות העירונית מאפשרת בניית מבנה מודרני, הוספת יחידות דיור בשכונות וותיקות, שיפור פני העיר ושביעות רצון של התושבים.

הריסה של מבנים מכל הסוגים

מובן שלא רק מבני מגורים עולה לפעמים הצורך להרוס. גם לא מן ההכרח שתמיד ייהרס מבנה בשלימותו. לפעמים צריך להרוס חלק של מבנה, בכדי לבצע שיפוץ או שיקום. לפעמים עולה הצורך להרוס מחסנים ישנים או מבנים חקלאיים, בשטח שבו רוצים להקים שכונה חדשה, לסלול כביש, להקים גשר או לבנות בית ספר.

אז כפי שראינו, הריסת מבנים הינה צעד חשוב בדרך להתחלה חדשה והתחדשות. לפתרונות הריסה ופרויקטים של עבודות עפר, חברת ורון הוותיקה עומדת לשירותכם. כלים הנדסיים, עובדים מקצועיים, לוחות זמנים ראויים.

הריסת מבנים