053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

קידוח כלונסאות מחיר - מה כדאי לדעת?

כלונסאות הן סוג של יסודות בניין, אשר תפקידן לקבע את המבנה לקרקע או לפתור בעיות שונות הנוגעות לעומסים ולסוג הקרקע. למעשה, כלונס כזה הוא עמוד המוחדר לקרקע, כשחלקו העליון של הכלונס מחובר ליתר היסודות של המבנה. שימוש בכלונסאות פותר בעיות רבות כמו, מניעת שקיעת המבנה באדמה חוליות או בוציות, חוסר יכולת לצקת יסודות רגילים בתוך אדמה סלעית, מניעת קריסתם של קירות תומכים במהלך תהליך הבניה וכד'. קידוח כלונסאות, מחיר, סוג הכלונס, עומק הקידוח וכן הלאה, נקבעים על ידי אנשי מקצוע מיומנים בתחום, כמו ורון, לדוגמה, ולכן, קידוח כלונסאות, מחיר העבודה וטיבה, צריכים להיבחן בקפידה, בכל עת שתנאי הבניה דורשים זאת.

 

קידוח כלונסאות מחיר: הרכיבים המשפיעים עליו

סוג הקרקע בה יש לקדוח את הכלונסאות - ישנן קרקעות הנחשבות לפשוטות לקידוח, והקידוח בהן איננו דורש מאמץ או כלים יוצאי דופן ומיוחדים, בקרקע כזו, לרוב, הכלונסאות גם יאחזו טוב יותר. לעומתן, ישנם סוגי קרקעות שנחשבים לבעייתיים בהרבה יותר, מה, שכמובן, מעלה את מחיר העבודה.

סוג הכלונסאות הנדרשים - ישנם סוגי כלונסאות שונים, והבחירה ביניהם נעשית על ידי קריטריונים כמו העומסים המופעלים עליהם, סוג הקרקע, שכבות הקרקע השונות הקיימות וכן הלאה.

העומק אליו צריכים הכלונסאות להגיע - חלק חשוב בהשגת מטרת נעיצת הכלונסאות הוא העומק אליו מגיע הכלונס. גם כאן, יש הבדלים ניכרים בין העומקים השונים, מאחר וקידוח עמוק יותר דורש עבודה רבה יותר, ובאופן הגיוני - אף עולה יותר.

קוטרם של הכלונסאות - כמו קריטריוני העומק וסוג הכלונסאות, קוטר הכלונסאות נקבע אף הוא על ידי הצורך הספציפי של המבנה המסוים. כך שככל שקוטר הכלונסאות גדול יותר, המחיר עולה.

גישה לאתר העבודה - זהו רכיב שאיננו קשור ישירות לקידוח. קידוח כלונסאות נעשה בכלים מיוחדים, אשר גם ליכולת ולקלות הגישה שלהם לאתר הבניה ישנה השפעה על מחיר העבודה.

 

מה חשוב לבחון בעת שכירת שירותי חברה מקצועית?

בשורה התחתונה, בעת קידוח כלונסאות מחיר מהווה רק קריטריון אחד מתוך מערכת שיקולים כוללת, שמבטיחה את עמידותם וחוזקם של היסודות של המבנה. התמקדות בחסכון, במקום במקצועיות החברה המבצעת, לדוגמה, עלולה להפיק מבנה שיסודותיו רעועים.

 

קידוח כלונסאות מחיר | עמית ורון