053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

קבלן עבודות עפר לביצוע מקצועי ואמין

עבודות עפר הן עבודות שמהותן הזזה או העברה של עפר ממקום אחד למקום אחר, תוך עמידה בתוכניות עבודה מדויקות. בדרך כלל, שירותיו הטובים של קבלן עבודות עפר נדרשים כשמדובר בהיקפי עבודה גדולים. אילו סוגי עבודות נכללים בקטגוריה של עבודות עפר? מהו הציוד הנדרש לביצוע עבודות מהסוג הזה? מהו הידע הנדרש למפעילי הכלים המבצעים את העבודה ולמנהלים של עבודות העפר?

עבודות עפר – מה זה אומר

כאמור, עבודות עפר הן בבסיס הזזה של כמויות גדולות של עפר ממקום אחד למשנהו. ואולם על מנת שעבודות העפר יביאו לתוצאות הרצויות, הן חייבות להתבצע בצורה מדויקת, תוך עמידה באמות מידע מחמירות מבחינה הנדסית. העמידה באמות המידה נבדקת תדיר, בכדי למנוע סטיות ושגיאות. במקרה הטוב, קבלן או עובד המבצע שגיאה, עלול לגרום לנזק שייקח זמן לתקן, שלא לדבר על העלויות. במקרה הפחות טוב, עלולה פעולה שגויה לסכן חיים של בני אדם רבים.

קבלן עבודות עפר אמון על ביצוע מספר פעולות. בין השאר נכללות סלילת כבישים ודרכים, כמו גם הנחת מסילות רכבת. עבודות הסלילה של תוואי הרכבת הקלה באזור המרכז, ממחישות היטב את הנושא. עבודות עפר כוללות גם יישור קרקע לבנייה או למטרות שונות, ועבודות לבניית ביצורים, אם מדובר בשטח צבאי או בהכנה של שטח לקראת עימות צבאי.

קבלן עבודות עפר והציוד הנדרש לו

קבלן עבודות עפר עושה שימוש, בדרך כלל, בסוגים שונים של ציוד מכאני הנדסי כמו למשל מחפרון JCB. עם הציוד הזה ניתן למנות משאיות, דחפורים, שופלים או מחפרונים. אם היקף העבודות הוא קטן, או מתבצע בשטח מצומצם, ניתן לעשות שימוש בהעתקים מוקטנים של הכלים כאמור. מדובר בהעתקים מושלמים של הכלים שהוזכרו לעיל, אבל קטנים הרבה יותר. סוג הכלים הזה קרוי בפני המקצוענים "בובקט". קבלני עבודות העפר הם בעלי ידע הנדסי, ובעלי יכולת להפעיל צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) בצורה מקצועית.

אם יש לך צורך בביצוע עבודות באמצעות קבלן עבודות עפר מקצועי ויעיל, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע של עמית ורון יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך בהגדרה מדויקת של הצרכים ובהוצאה לפועל של התוכניות במהירות וביעילות.     

החשיבות של קבלן עבודות עפר בתקופה הנוכחית 


בין שלל סוגי הקבלנים הפועלים בישראל, ראוי לספר על החשיבות הנוכחית של קבלן עבודות עפר. גם אם נדמה שבתקופה הטכנולוגית פחות זקוקים לקבלנים מסוג זה, מסתבר שהמציאות הפוכה מזה. חשיבותם הולכת ועולה, דווקא בישראל המודרנית. נסביר כעת מהי חשיבותו, במה תרומתו ובמה עוסק לטובת קידום הארץ ופיתחה. 


קבלן עבודות עפר, הרבה יותר מחפירות בלבד


במובן הצר של המילה, ניתן לומר כי קבלן עבודות עפר עוסק בסוגים שונים של חפירות לצורת הנחת תשתית. הנחת יסודות, הקמת מקלטים ומרתפים. אולם למעשה, מדובר על סמכות מקצועית שעושה גם הרבה מעבר לכך. למשל, הוא לוקח חלק בפיתוח, לאחר שמתקבלת החלטה על שינוי ייעוד קרקע (הפשרת קרקע חקלאית). במקביל, מבצע גם עבודות חשובות באזורי בניה רוויה. זאת ניתן לראות למשל במקומות שבהם התקבלו החלטות להריסת מבנים, קידום פינוי בינוי או תמ"א 38. 


הריסה למטרות פיתוח, המפתח לשימוש בקרקע

 


על מנת לשים את האצבע על חשיבות העניין, נזכיר כי עתודות הקרקע בישראל הולכות ופוחתות. נדיר למצוא באזורי ביקוש מגרשים עתירי שטח. וזוהי בהחלט חשיבות עקרונית של עבודות פיתוח. קבלני עבודות עפר הם אלה אשר מאפשרים לקדם פרויקטים עתירי משמעות פרטית וגם ציבורית. כך ניתן לבצע הריסת מבנים ישנים שלא מתאימים לעידן הנוכחי. לאחר מכן נפתחת האפשרות להקמת מבנים חדישים או משופרים. זהו מפתח חשוב שמאפשר שימוש יעיל יותר בקרקע. קבלני עפר לוקחים חלק גם בביצוע פעולות הריסה מבוקרות ולאחר מכן גם בפינוי פסולת בניין תוך שימוש בכלים מתאימים. 


ציוד הנדסי שעוסק במלאכה 


קבלני עבודות עפר מבצעים שלל עבודות נוספות, לרבות קידוחי קרקע, הכנה להכנסת תשתיות, חפירת בורות חלחול וכיוצא בזה. על מנת לבצע פעולות אלה ושלל עבודות פיתוח והכנה לתשתיות, הקמת מרתפים וחפירות, נעשה שימוש בציוד הנדסי כבד ורב משמעות. למשל, מחפרונים, שופלים ומשאיות כבדות. נחוץ לכם קבלן עבודות עפר מנוסה ומקצועי, שעוסק בשלל עבודות פיתוח, חפירות, הרס מבנים ישנים וכיוצא בזה? עמית ורון לשירותכם עם ניסיון, ידע וכל הציוד הנדרש. 

קבלן עבודות עפר