053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

דגשים חשובים בבחירת קבלן עבודות עפר

קבלן עבודות עפר | עמית ורוןפעולת הבנייה מתבססת על פעולה מקדימה שנקראת עבודות עפר, וכדי שהעבודה תתבצע באופן הטוב ביותר כדאי לבחור קבלן בצורה נכונה. הצוות המקצועי של חברת עמית ורון- קידוחים, עפר ופיתוח, מסביר לכם איך תבחרו קבלן עבודות עפר.

 

מהן עבודות עפר?

עבודות עפר הן השלב הראשון בהקמתו של בניין, והן למעשה הפעולה המקדימה לעבודת הבנייה עצמה. מטרתן של העבודות הללו להכין את הקרקע ואת התשתיות כדי שיהיה אפשר להתקדם לשלבים הבאים בתהליך הבנייה. תחום עבודות העפר כולל בנייה תת קרקעית, כבישים ומדרכות, טיפול במערכות הניקוז והביוב ועוד. העבודה עצמה כוללת פינוי קרקעות, קידוח וחפירה, כבישת אספלט וכן הזזה של חולות וסלעים ממקום למקום.

 

אז איך בוחרים קבלן עבודות עפר?

כאשר אתם מחפשים קבלן עבודות עפר, אתם למעשה מחפשים את האדם שינצח על תחילתו של הפרויקט שלכם, שכן עבודות העפר הן החלק הראשוני של הפרויקט. חשוב להבין, שבגלל שלוח הזמנים של הפרויקט חשוב, מומלץ לבחור בקבלן שמתחייב לעבוד בלוח זמנים ללא עיכובים ובעיות. עיכוב בעבודות העפר יגרור עיכוב מיותר בפרויקט כולו, ומזה אתם מעוניינים להימנע.

 

ציוד חדיש, בטיחות ומקצועיות

עבודות עפר מתבססות על כלים כבדים כמו מנופים, מחפרים, בובקטים, טרקטורים ועוד. חשוב לבחור בחברה העושה שימוש בכלים מקצועיים וחדישים שמייעלים את תהליך העבודה ומספקים תוצאות טובות יותר. בנוסף, כלים מיושנים עלולים לפגום בבטיחות ולגרור פציעות וסכנה לעובדים.

 

אתר בנייה הוא מקום לא בטוח, לכן חשוב לבחור בקבלן שמקפיד על כל נהלי הבטיחות. באתר הבנייה בורות חשופים, כלים הנדסיים גדולים והמון אפשרויות להיפגע, ועליכם להבין שאם הקבלן לא מקפיד על בטיחות העובדים נוצרת סביבת עבודה לא בטוחה.

 

חשוב לבחור קבלן עבודות עפר מקצועי ובעל ניסיון שמעסיק צוות עובדים מקצועי ואיכותי. יש כאלה שחושבים שעבודות עפר הן פעולה פשוטה שכל אחד יכול לעשות ללא הכשרה, אולם המציאות שונה בתכלית. פועלים שאינם מוכשרים לעבודתם יציגו עבודה חלקית ולא מקצועית, יאטו את קצב העבודה ויספקו תוצר לא אסתטי והכי חשוב לא בטיחותי, לכן חשוב לבחור בקבלן המעסיק צוות מקצועי ומיומן.

 

אנשים רבים עשויים להציג עצמם כקבלנים, אבל אתם רוצים לעבוד עם אדם מקצועי שעובד על פי חוק ועל פי התקנות הדרושות. אם תחפשו ברשת האינטרנט קבלן עבודות עפר תקבלו שלל תוצאות ואפשרויות. לחלק מהקבלים יהיה אתר יפה והמלצות, ולחלק רק מספר טלפון, אולם המשותף לכולם הוא שלא יהיה לכם מושג מה טיבו של אותו קבלן. לפני שאתם סוגרים עסקה עם הקבלן הראשון שעלה בתוצאות החיפוש של גוגל, אתם צריכים לבצע מספר בדיקות.

 

לעבוד עם קבלן מורשה

בדרך כלל קבלן עבודות עפר יהיה אדם שעבר הכשרה והתמחות מסוימת. הקבלן חייב לפעול על פי תקנות רישום קבלנים של משרד הבינוי והשיכון. אמנם פנייה לקבלן בלתי מורשה עשויה לחסוך לכם כסף בטווח הקצר, אולם היא עלולה לגרום לכם נזקים כספיים בטווח הארוך. הדרך הטובה ביותר לוודא שלקבלן יש רישיון היא פשוט לשאול אותו. זה אולי לא נעים, או קצת מוזר, אבל זה עדיף על לא לדעת.

 

איך נדע שהקבלן מקצועי ומבין בתחומו?

את רמת המקצועיות של הקבלן יהיה מורכב יותר לבדוק. כמובן שתוכלו לשאול את הקבלן האם הוא מקצועי בתחומו, אך התשובה שלו כנראה תהיה שכן, הרי הוא רוצה לזכות בעבודה. כדי לבדוק את רמת המקצועיות של הקבלן תוכלו להתבונן בעבודות קודמות שהוא עשה, ועל ידי בחינת הרמה שלהם תוכלו להבין האם הוא עונה על הסטנדרטים שלכם.

 

ביטוח לעובדים

דרך נוספת לבדוק את הרמה המקצועית של הקבלן היא לוודא האם הקבלן דואג לביטוח עבור העובדים שלו. אתר בנייה הוא מקום מסוכן, בו נעשה שימוש בכלים כבדים, עבודה בגובה ועוד. העובדים עלולים להיפגע, וקבלן מקצועי ידאג לביטוח עבור עובדיו שמסכנים עצמם יום יום.

 

איך נמצא קבלן עבודות עפר מומלץ?

כדי למצוא קבלן עבודות עפר מומלץ יהיה עליכם לפעול בשני אפיקים מרכזיים. ראשית, בקשו מחברים ובני משפחה המלצות על קבלנים שעובדים באזור שלכם. שנית, בקרו בפורומים שונים ואתרי אינטרנט כדי להתרשם מקבלנים שונים ומהתגובות לעבודתם.