053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

מה כדאי לדעת על מחפרון?

מחפרון הוא מעמיס דו כפי, Backhoe Loader, שופל ואפילו טרקטור, כל אלה שמות בהם מקובל לכנות את המחפרון. המחפרון הוא כלי צמ"ה, כלומר כלי ציוד מכני הנדסי כבד הכולל יעה קדמי (כף) ומחפר בחלקו האחורי. הוא הומצא בשנת 1953 על ידי ג'וזף סיריל במפורד, שביסס אותו על טרקטור חקלאי, עליו הותקנו הותקנו הכף והמחפר.

 

כלי נייד ושימושי

הוא אמנם לא קטן כמו הבובקאט, אך הוא בהחלט קומפקטי ביחס לכלי צמ"ה אחרים כמו דחפורים ומחפרים. בניגוד לכלי צמ"ה כבדים, מחפרון יכול להתנייד בכוחות עצמו על גבי כבישים ודרכי עפר בלי להסב להם נזק, מה שמאפשר לו ניידות רבה. בנוסף, הוא נוסע על גבי צמיגים ויכול להגיע למהירות של כ-30 קמ"ש.

 

איפה משתמשים במחפרון?

הקומפקטיות היחסית שלו עושה אותו לנפוץ במיוחד באתרי בנייה, בתחזוקה של כבישים ובמיזמי הנדסה מסגים שונים. ניתן להשתמש בו לצורך בנייה, הריסות קטנות, שינוע חומרי בנייה, חפירת חורים, שבירת אספלט, סלילת דרכים ומדרכות, סתימת חורים, חפירת צנרת ועוד.

 

מבנה המחפרון

המחפרון בנוי משלושה חלקים עיקריים:

  • טרקטור- הטרקטור הוא בסיסו של המחפרון, והוא כולל את תא הנהג, המנוע והגלגלים. על גבי הטרקטור מותקנים כלי העבודה של המחפרון- היעה והמחפר האחורי.
  • יעה קדמי- כף עמוקה שמשמשת לביצוע עבודות עפר והטענת עפר, חול וחצץ על גבי משאיות. היעה נשלט מתא הנהג בעזרת ג'ויסטיק מיוחד.
  • מחפר אחורי- מדובר בזרוע תלת מפרקית המצוידת ביעה אחורי קטן יותר. בעזרת הזרוע ניתן לבצע עבודות חפירה קטנות ושבירת אספלט.

 

תכונות מיוחדות של המחפר האחורי

את המחפר האחורי ניתן להחליף בכלים שונים ומתקדמים שמאפשרים לחפור בצורה יעילה יותר. בנוסף, בחלק מהמחפרונים מותקן זוג חצובות הידראוליות שפתיחה שלהן מאפשרת לקבע את המחפרון כך שלא יזוז בעת החפירה. בסופו של דבר, מחפרון הוא כלי נפוץ ושימושי מאוד באתרי בנייה ובכמעט כל מיזם הנדסי שמבוצע באוויר הפתוח.

כלי עבודה פופולרי

מחפרון הוא אחד מכלי העבודה הפופולריים ביותר. הוא נמצא כמעט בכל אתר בנייה ומשמש למגוון רחב של יישומים. הוא אפילו הגיע לעולם הילדים, כאשר בסדרת הילדים בוב הבנאי מופיע סקופ – מחפרון מואנש שמככב בסדרה.אבל המחפרון לא היה כאן תמיד, ולקח זמן עד שהוא הפך להיות כלי העבודה הפופולרי שהוא מהווה כיום.

 

מחפרון –ההתחלה

השנה היא 1953, וג'וזף סיריל במפורד עסוק בייצור כלי הובלה חקלאית. את החברה שלו –JCB– הקים במפורד ב-1945, תוך שהוא משתמש בביצורים בריטיים שנותרו ממלחמת העולם השנייה כדי לפתח כלי שונים. כמו בתחילת פעולתו, גם כעת מסתמך במפורד על דברים קיימים כדי לפתח מוצר חדש -הוא לוקח טרקטור חקלאי גדול, מוסיף לו יעה מלפנים ומחפר מאחור ויוצר את המחפרון.

 

למה דווקא צהוב?

זה לא מקרה שהמחפרונים של JCB תמיד צבועים בצהוב, ולמעשה כל כלי העבודה שמייצרת החברה צבועים בצבע הצועק עם כיתוב של JCB על גבם. מיתוג מוצרי החברה בצבע הצהוב נעשה שנתיים לפני המצאת המחפרון, בשנת 1951. כנראה שבחברה הבינו שמה שטוב לשמש יהיה טוב גם להם ובחרו בצבע בולט למרחוק.

 

איך הפך המחפרון לכלי כל כך שימושי?

הדרך של המחפרון החלה בשנות ה-50, ובתחילה הוא היה כלי יחסית שולי. אולם בתוך מספר שנים הבינו כמה הוא קריטי. היתרון הגדול של המחפרון הוא היותו כלי הנדסי קל יחסית. הוא משמש למגוון רחב של מטרות, נייד מאוד ויכול לנסוע גם על הכביש הודות לכך שהוא נוסע על גלגלים רגילים.

 

השימושים של המחפרון

כאמור מחפרון משמש למגוון שרחב של משימות ומטרות. הוא מסייע לתהליכי בנייה, ויכול גם לבצע הריסות קטנות. אפשר להעביר באמצעותו חומרי בנייה ממקום למקום, לחפור בורות, לשבור אספלט, לסלול דרכים ומדרכות לחפור תעלות ועוד ועוד.

כל עבודה ניתן לבצע ביעילות רבה כאשר הכלים המתאימים עומדים לרשותנו, ואילו כשכלי העבודה אינם יעילים או שהם לא מתאימים בדיוק למטרה כל העבודה מתנהלת בעצלתיים והתוצאות נראות בהתאם... אחד הכלים היעילים שעושים בהם שימוש רב עבור מטרות שונות בתחום הבניין והריסת מבנים הוא מחפרון. יש כמה נקודות חשובות שיש לזכור אותן כאשר מזמינים אצל חברה עבודות במחפרון.

מה צריך לדעת לפני שמזמינים עבודות מחפרון?

  • אחריות – חובה לוודא כי פונים אל חברה אחראית שמבצעת את כל המשימות בצורה שקולה ומתוך הבנה למשמעות המשימות שהיא מבצעת. ככלות הכול עבודות בכלים כבדים מצריכות התייחסות רצינית והרבה כובד ראש.
  • מקצועיות – חשוב לכם לפנות אל חברה מקצועית. חברה שתשלח לכם עובדים שיש להם יכולת מוכחת וניסיון בביצוע עבודות מחפרון. כי עובד מקצועי מצליח לבצע את המשימה בצורה יעילה ומהירה יותר ממי שלא בקיא במלאכה.
  • כלים חדישים – הטכנולוגיה שדוהרת קדימה משפיעה גם על האיכות של הכלים בתחום הבניה. ולכן כאשר שוכרים כלי כמו טרקטור חשוב לוודא כי בוחרים כלי חדיש ואיכותי, כלי שיש לו יכולות מתקדמות והוא יוכל לענות על הצרכים ביעילות רבה וללא מאמצים מיותרים.
  • עמידה בזמנים – אחד הפרמטרים החשובים ביותר בתחום הבנייה הוא עניין העמידה בזמנים. כל תהליך עלול להתמשך ולגזול לכם זמן יקר במידה ונותני השירות ואנשי המקצוע יאחרו ויבריזו לכם. בחרו חברה שעומדת בזמנים ומספקת עבודות במועד עליו סיכמתם.
  • מחירים – כל פעולה בתחום הבניה וההריסה עשויה להיות יקרה מאוד. אם כי ניתן לבחון מראש עלויות ולאתר את החברה הנכונה שתוכל לספק לכם את העבודה הרצויה במחיר הגיוני ושפוי. השוואת מחירים תאפשר לכם להוזיל מעט את העלויות של העבודות.

החברה המומלצת למחפרונים

מחפשים חברה מקצועית עבור הזמנת עבודות מחפרון? חברת עמית ורון היא חברה מקצועית, מתקדמת ומומלצת שתוכל לספק לכם את הצורך ולאפשר לכם להיות מרוצים משירות מקצועי שעונה על הצרכים ועל הדרישות שלכם. החברה שלנו מנוסה וותיקה בתחום ויש לה יכולות מתקדמות להציע מענה מתאים ונכון בהתאם לצרכים הנוכחיים שלכם.

מי צריך מחפרון?


לאיפה שלא נסתכל סביבנו נראה עבודות פיתוח. אלו יכולים להיות כבישים שמתקנים אותם, מרחיבים אותם או מוסיפים להם, אלו יכולים להיות פרויקטים של בנייה או כל דבר אחר. הפרויקטים הללו יכולים להיות של חברות פרטיות ויכולים להיות של רשויות מקומיות, משרדי ממשלה וכדומה. בשביל שהפרויקטים הללו יתבצעו כמו שצריך, צריך כלי עבודה מתאימים כמו טרקטור, שופל ואחרים, ויש עוד כלי עבודה שהיום כבר אי אפשר בלעדיו והוא מחפרון. למה קוראים לו ככה? כי זה בדיוק מה שהא – חופר איפה שצריך, עושה עבודה מצוינת וכשמו כן הוא, קומפקטי יחסית לאפשרויות החפירה האחרות. אז הנה כמה יתרונו שלו שכדאי להכיר.


מחפרון – יתרונות


אז אילו יתרונות מחפרון מספק? הנה כמה מהם. הראשון הוא שמותר לנסוע איתו על הכביש. כן כן, זהו כלי רכב שאין בעיה להעלות אותו על הכביש ואומנם הוא נוסע במהירות של 30 קמ"ש אבל הוא יכול לעבור ממקום למקום ללא כל בעיה. מה זה אומר בשבילכם? זה אומר שאם יש לכם יותר מאתר בנייה באותו האזור הוא יהיה מצוין בשבילכם. תוכלו להעביר אותו על הכביש ללא כל בעיה. בנוסף, יש לו 2 כפות ככה שהוא יכול גם לחפור ויכול גם לאסוף את העפר שהוא חופר. הוא יכול להגיע לכל מקום והוא עושה עבודה מצוינת.


איך מוצאים מחפרונים?


אם אתם מחפשים מחפרון לעבודה אחת או יותר, כל מה שאתם צריכים זה למצוא חברה אמינה ואיכותית כמו חברת "עמית ורון" שתספק לכם אותו. חברה כזו צריכה להיות קודם כל חברה שיודעת מה אתם צריכים מכיוון שיש סוגים שונים של מחפרונים וחשוב להתאים את המחפרון לסוג העבודה. בנוסף, חשוב שזו תהיה חברה עם ניסיון, חברה שעושה עבודה טובה ויש עליה המלצות. אתם גם חברה שתוכל לספק לכם מפעיל אם אתם צריכים, חברה שעומדת בזמנים ועושה את עבודתה על הצד הטוב ביותר. בחברת "עמית ורון" תוכלו לקבל את כל אלו כמו גם שירותים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים בשבילכם. אז קדימה למה אתם מחכים?

מחפרון | עמית ורון