053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

מה זה מחפרון?

מחפרוןאתר בנייה תמיד מחייב אותנו כל הזמן במציאת פתרונות בזמן אמת. אמנם רוב הפרויקטים הקיימים היום עוסקים בבנייה לגובה, עדיין ישנה עבודת הנחת התשתיות של הפרויקט ואותה מתחילים לבצע על ידי עבודות חפירה. עבודת החפירה הינה משמעותית עבור צרכים רבים ולכן חשוב שתהייה איכותית ותעשה ברמה מקצועית גבוהה ללא פשרות משום סוג. כמו כן, לצורך ביצוע עבודות חפירה איכותית עלינו לעשות שימוש בכלים מקצועיים אשר יסייעו לנו לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ולא פחות חשוב מכך, בצורה הכי יעילה שאפשר. 
 

אם אתם עומדים בפני בניית בית חדש (בית קרקע) או אם אתם מעבירים את הבית שיפוץ מאסיבי, סביר להניח שתראו מתישהו מחפרון באזור הבית. המחפרון הוא כלי שימושי מאוד בענף הבנייה, כלי שהומצא בשנת 1953 בבריטניה ומאז ועד היום היה מעורב בבניית מיליוני מבנים ברחבי העולם. אפשר לראות אותו גם במיזמי הנדסה עירוניים ובתחזוקה שוטפת של תשתיות בעיר כמו גם כבישים, וזאת בשל יתרונות רבים שלו על פני כלים הנדסיים אחרים. יש מי שקורא לו "שופל" ויש מי שעושה שימוש בשמו המקורי, יש לו שתי כפות בשני הצדדים שלו למטרות שונות. הנה קצת על היתרונות שלו.

 

ויותר בהרחבה - מהו מחפרון ? 

זהו למעשה סוג של דחפור אך מסוג קטן וקומפקטי. זהו כלי אשר יכול להיות אפקטיבי מאוד באתרי הבנייה בשל גודלו ובשל תכונותיו. כלי זה מספק תכונות משלימות לטרקטור ולמלגזות הגדולים והמאסיביים. במקומות בהם נדרשת עבודה עם כלי קטן יותר, מחפרון נותן את המענה היעיל ביותר. למרות גודלו כלי זה יכול  להרים משקל רב מאוד ומכאן גם יעילותו הרבה. הוא קטן וקומפקטי אך יכול להוציא משקל גדול בזמן קצר. קיימים היום בשוק מספר סוגים של מחפרונים, בגדלים שונים, אשר יכולים להעניק פתרונות מתקדמים כמעט לכל פרוייקט. 


לצורך עבודות חפירה עם מחפרונים יש לפנות לחברה מקצועית אשר תחום ההתמחות שלה הוא חפירות, ואשר מחזיקה את כלי העבודה והצוות המקצועיים ביותר. בנוסף לכלי עבודה איכותיים וצוות מקצועי, חברה כזו תוכל להעניק לכם ליווי מקצועי בכל שלב הקשור בפרויקט ושאר אנשי המקצוע העוסקים בפרויקט יוכלו להיות שקטים ובטוחים שנושא החפירות מתנהל בצורה המקצועית ביותר. נושא נוסף וחשוב לא פחות הוא נושא התקנים והבטיחות. רק מאת חברה מקצועית תוכלו לדרוש את התקנים הללו אשר הינם חלק בלתי נפרד מכל עבודה המתבצעת בתחום החפירות והבנייה. לכן  קיימת חשיבות לפנות את חברה ותיקה, מקצועית, מוכרת ומנוסה המתמחה בתחום החפירות 
 

מחפרון– היתרונות

עכשיו כשאנחנו יודעים מהו מחפרון הנה כמה יתרונות שלו שכדאי להכיר. ראשית, הוא קומפקטי וככזה הוא יכול להגיע למקומות שונים שאליהם כלים כבדים אל יכולים להגיע. שנית, יש לו שתי כפות  - היעה שהינו קדמי והזרוע שהינה אחורית והיא מסוגלת לחפור ברדיוסים קטנים. עוד יתרון שיש למחפרון על פני כלים הנדסיים כבדים הוא בכך שהוא נע על גלגלים שיש עליהם צמיגים, ובשל כך הוא לא גורם נזק לכביש. לא חייבים להעלות אותו על כלי אחר בשביל לשנע אותו והוא יכול להתנייד לבד על פני מרחקים גדולים, אך הבעיה היחידה היא שהוא איטי מאוד – מגיע עד 30 קמ"ש מה שאומר שאם הוא ינוע על הכביש מנקודה לנקודה, סביר להניח שהוא יגרום לפקק גדול מאחוריו.

 

המבנה של המחפרון

מחפרון הוא בעל מבנה שתוכנן ככזה בשביל ניצול מרבי שלו. הוא מורכב מהטרקטור עצמו שבו יש את המנוע ותא המפעיל, ועל הטרקטור מורכבים כלי המפעיל. יש את המחפר האחורי שהינה כפי שציינו זרוע בעלת שלושה מפרקים, זרוע קטנה שנועדה לחפירות קטנות. יש את היעה הקדמי שאמור לבצע עבודות עפר קטנות כמו גם לגרוף ולהטעין חצץ וחול למשאיות.

המחפרון הוא כלי שימושי מאוד, וניתן למצוא אותו בחברות שונות שמספקות את הכלי כמו גם את המפעיל שלו כדוגמת חברת "עמית ורון" המבצעת שירותי השכרת מחפרון. זהו ללא ספק כלי קטן וחכם שמסייע בעבודות שונות.