053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

מה זה מחפרון?

מחפרוןאם אתם עומדים בפני בניית בית חדש (בית קרקע) או אם אתם מעבירים את הבית שיפוץ מאסיבי, סביר להניח שתראו מתישהו מחפרון באזור הבית. המחפרון הוא כלי שימושי מאוד בענף הבנייה, כלי שהומצא בשנת 1953 בבריטניה ומאז ועד היום היה מעורב בבניית מיליוני מבנים ברחבי העולם. אפשר לראות אותו גם במיזמי הנדסה עירוניים ובתחזוקה שוטפת של תשתיות בעיר כמו גם כבישים, וזאת בשל יתרונות רבים שלו על פני כלים הנדסיים אחרים. יש מי שקורא לו "שופל" ויש מי שעושה שימוש בשמו המקורי, יש לו שתי כפות בשני הצדדים שלו למטרות שונות. הנה קצת על היתרונות שלו.

מחפרון– היתרונות

עכשיו כשאנחנו יודעים מהו מחפרון הנה כמה יתרונות שלו שכדאי להכיר. ראשית, הוא קומפקטי וככזה הוא יכול להגיע למקומות שונים שאליהם כלים כבדים אל יכולים להגיע. שנית, יש לו שתי כפות  - היעה שהינו קדמי והזרוע שהינה אחורית והיא מסוגלת לחפור ברדיוסים קטנים. עוד יתרון שיש למחפרון על פני כלים הנדסיים כבדים הוא בכך שהוא נע על גלגלים שיש עליהם צמיגים, ובשל כך הוא לא גורם נזק לכביש. לא חייבים להעלות אותו על כלי אחר בשביל לשנע אותו והוא יכול להתנייד לבד על פני מרחקים גדולים, אך הבעיה היחידה היא שהוא איטי מאוד – מגיע עד 30 קמ"ש מה שאומר שאם הוא ינוע על הכביש מנקודה לנקודה, סביר להניח שהוא יגרום לפקק גדול מאחוריו.

המבנה של המחפרון

מחפרון הוא בעל מבנה שתוכנן ככזה בשביל ניצול מרבי שלו. הוא מורכב מהטרקטור עצמו שבו יש את המנוע ותא המפעיל, ועל הטרקטור מורכבים כלי המפעיל. יש את המחפר האחורי שהינה כפי שציינו זרוע בעלת שלושה מפרקים, זרוע קטנה שנועדה לחפירות קטנות. יש את היעה הקדמי שאמור לבצע עבודות עפר קטנות כמו גם לגרוף ולהטעין חצץ וחול למשאיות.

המחפרון הוא כלי שימושי מאוד, וניתן למצוא אותו בחברות שונות שמספקות את הכלי כמו גם את המפעיל שלו כדוגמת חברת "עמית ורון" המבצעת שירותי השכרת מחפרון. זהו ללא ספק כלי קטן וחכם שמסייע בעבודות שונות.