053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

חפירת מרתף - יתרונות וחסרונות

בבתים רבים בעולם בכלל ובישראל בפרט, השכילו המתכננים לבנות גם מרתף. ואולם בשנים האחרונות עלתה המודעות לחשיבותו של מרתף הן בבניינים והן בבתים פרטיים, ולפיכך מתרבים המקרים שבהם בעלי בתים מבקשים לבצע חפירת מרתף מתחת לבית או לבניין קיים שאין בו מרתף מובנה.

מהו בעצם המרתף  ומה הם השימושים האפשריים בו? מהם היתרונות ומהם החסרונות בחפירת מרתף מתחת לבית המגורים או לבניין? אילו חברות וגופים אמונים על ביצוע חפירת מרתף בזמן הקצר ביותר ובאיכות הגבוהה ביותר?  בשורות הבאות נעסוק בחשיבות הגבוהה של מרתף בבית וביתרונות הגלומים בו. 

מרתף - מה זה ולמה זה חשוב

המרתף הוא למעשה קומה נוספת מתחת לבית. אין מדובר ממש במקלט, אלא בקומה נוספת המשמשת בעיקר לאחסנה של מוצרים וכלים שונים. לחילופין, ממוקמים במרתף דודים, מערכות מיזוג אוויר גדולות המשמשות את דיירי הבית,  לוחות חשמל וכיוצא באלה מערכות גדולות. בכל האמור במערכות כאלה, היתרון בהתקנה שלהם במרתף נובע מהעובדה שהרעש שעשוי לנבוע מהפעלה שלהם לא יפריע לדיירי הבית. במדינת ישראל, רק חלק מהבתים מצוידים במרתפים. זאת הסיבה שבשנים האחרונות הדרישה לביצוע חפירת מרתף הולכת וגדלה בהתמדה. 

חפירת מרתף והיתרונות שלה

היתרון הגדול של חפירת מרתף טמון בעובדה שהמרתף איננו מגדיל את אחוזי הבנייה על שטח קרקע מסוים. כיוון שכך, גם התשלומים לעירייה או למועצה המקומית לא אמורים לגדול בעקבות בניית המרתף. מצד שני המרתף נותן מרחב נוסף לבית ומאפשר לדיירים המתגוררים בו להעביר אליו רהיטים וחפצים אחרים לא נחוצים, שהאחסון שלהם גוזל מקום יקר בשטח הבית. בנוסף, קיומו של מרתף מעלה בהכרח את מחירו של הבית באחוזים רבים. מנגד, החיסרון העיקרי בחפירת מרתף טמון במחיר הניכר של העבודה וטרדה וההפרעה שהיא גורמת עם זאת, התוצאה הסופית מצדיקה את ההשקעה. אם יש לך עניין בביצוע חפירת מרתף בבית שלך, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור איתנו קשר כבר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם. אנשי המקצוע המיומנים של עמית ורון קידוחים עבודות עפר ופיתוח יסייעו לך בתכנון המרתף ובביצוע העבודה מתחילתה ועד סופה. זאת, בצורה הטובה ביותר ובזמן הקצר ביותר. 

חפירת מרתף


חפירת מרף הינה עבודת בנייה המחייבת ביצוע של בדיקות יסודיות ומקיפות וקבלת אישור מהנדס. ביצוע העבודה מותנה בקבלת היתר מהעירייה ולאחר קבלת כל האישורים ניתן להתחיל בעבודה וזאת כאשר אנו יודעים מהו אופי השימוש המיועד. חפירת מרתף מתאימה למגוון צרכים בהם: מחסן, חנייה, חלל משחקים או הרחבת מרחב המגורים. 


דגשים חשובים והתאמה לאופי השימוש


בבואנו לחפור מרתף, הרי שיש להתייחס לכמה דגשים בהתאם לסוג השימוש. כך למשל, מרתף למגורים יכלול חלונות או אמצעי איוורור וכן תאורה. עבודת החפירה מתייחסת גם להיבטים נלווים דוגמת התקנה של אמצעי ניקוז, צנרת מים, חשמל ועוד. באופן כללי, ישנם שני סוגי מרתף עיקריים: מרתף עיקרי ומרתף שירות:
מרתף שירות
•    עד גובה 2.2 מטר.
•    גודל מקסימום של 80 מ"ר.
•    אין אישור להתקנת מטבחון ומקלחון, אלא כיור ושירותים בלבד.
•    רוחב החצר ועומקה יהיה 1.5 מטר.
•    יש לבנות גישה מהבית.
•    גובה החלונות – 60 ס"מ.


מרתף עיקרי


•    גובה של לפחות 2.5 מטר.
•    יש אישור להתקנת מטבחון ומקלחון.
•    חובת התקנת גישה מהבית.
•    גודל מקסימום של 80 מ"רץ
•    בניית חצר אנגלית עד לגבול עם השכן.
חשיבות האיטום
היבט חשוב שיש להתייחס אליו בעת חפירת מרתף הינו חדירת מים ורטיבות. המצב במרתף הינו ייחודי, שכן הרצפה והקירות נמצאים במגע תמידי עם הקרקע. בכל מקרה של איטום בלתי תקין, הרי שהקירות חשופים ללחות מהקרקע. ללא אוורור, הלחות מצטברת ועלולה להביא להיווצרות עובד ופטריות. משום כך, חשוב לתת משקל מרכזי לנושא האיטום וזאת על מנת למנוע נזקים עתידיים חמורים. טרם אתם מתחילים בעבודת חפירת מרתף, חשוב להתייעץ עם גורמי מקצוע מומחים בתחום.


ליווי וייעוץ מידי מומחים


עמית ורון קידוחים עפר ופיתוח הינה חברה מנוסה, מקצועית ומובילה בתחום עבודות עפר, פיתוח וחפירות קרקע. אנו פועלים בהתאם לתקנים והסטנדרטים המחמירים ביותר וזאת על סמך ניסיון מקצועי ומומחיות בביצוע מגוון פרויקטים למגזר הפרטי, העסקי והציבורי. אנו מקפידים לשים את טובת הלקוח במרכז, לעמוד בזמנים ולספק מענה וליווי מקצועי לאורך כל שלבי הפרויקט.

חפירת מרתף