053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

הריסת מבנים ומזעור הפגיעה ובסביבה

הריסת מבנים היא פעולה הנדסית מורכבת, אשר מצריכה מצד בעלי המקצוע אשר מבצעים אותה, מקצועיות בלתי מתפשרת, יסודיות, דיוק וכמובן, הקפדה על יישום של כללי בטיחות קפדניים.
בכדי לבצע הריסה של מבנים, יש צורך בציוד ייעודי מקצועי, אשר חלק ממנו הוא ציוד כבד אשר מצריך הסמכות ייעודיות – כמו לדוגמא, בובקט. 
כחלק מכך, כל מי שזקוק לשירות הריסת המבנים, חשוב שיבחר בקפידה את החברה אשר תעניק את השירות, תוך דגש על פרמטרים כמו: ניסיון, רמה מקצועית ומוניטין בתחום. 

 

מדוע נדרשת הריסת מבנה קיים

לכל יצור חי ולכל צמח יש מחזור חיים שלאחריו הוא חדל מלהתקיים. כמו בטבע, גם למבנים שנבנו בידי אדם יש מחזור חיים, שלאחריו נוצר הצורך לפרק אותם. סיבה אחת להריסת מבנה היא הפשוטה והטריוויאלית ביותר- הגיע זמנו להיהרס. בניין ישן, שאינו יכול למלא את ייעודו, ייהרס ויוחלף במבנה חדש, המותאם לדרישות ולצרכים מודרניים. מבנים שנפגעו בעקבות מלחמה או בעקבות אסון טבע, עלולים גם הם להיהרס, אם מתברר שהם מהווים סיכון לסביבה ולשוהים בהם. האמור לעיל הינו רק חלק ממגוון סיבות אפשריות לביצור הריסת מבנים.
 

הליך הריסת המבנים

לא משנה מה הסיבה בגינה עולה הצורך בשירות, חשוב מאוד להקפיד על ביצוע בדיקות מקיפות ותכנון קפדני של הליך ההריסה – זאת במטרה, לבצע את פעולת ההריסה בצורה מדויקת ותוך עמידה בתקני הבטיחות המחמירים ביותר האפשריים.
 

דרכים לביצוע הריסת מבנים

אחד המאפיינים הבולטים של תחום הריסת המבנים הוא, שלעולם אין שתי עבודות הריסה שתהיינה זהות. ככל שהמבנה הוא גדול ומורכב יותר, כך תהיה מלאכת ההריסה מורכבת יותר. ואולם גם כשמדובר במבנים קטנים יחסית, יש לקחת בחשבון פגיעה אפשרית בסביבה או, חלילה, במבנים סמוכים. המומחים של עמית ורון מתמחים בהריסת מבנים מהירה ויסודית, תוך מזעור הפגיעה במבנים סמוכים ובסביבה בכלל.

ישנן מספר דרכים ידועות להריסת מבנים. אחת הדרכים הנפוצות, כשמדובר במבנים גדולים, הינה פיצוץ מבוקר של המבנה. הדבר נכון שבעתיים אם בסמיכות למבנה קיימים מבנים נוספים. דרך נוספת הינה פירוק המבנה והעברה שלו למקום אחר. בין המבנים המפורסמים שהוזזו ממקומם היו בתי המושבה הגרמנית הסמוכה לכרייה בתל אביב.

ואולם הדרך המקובלת, בדרך כלל, להריסה היא שימוש בכלי צמ"ה ייעודיים. הריסה מהסוג הזה דורשת מיומנות מיוחדת, הן בבחירת הכלים המתאימים והן בבחירת אנשי המקצוע שיפעילו אותם. היתרון העיקרי בשימוש בכלי צמ"ה לביצוע הריסת מבנים טמון בשליטה טובה יותר על מהלך העבודה ועל ההשפעה שלה על הסביבה.

 

פונים למקצועניים

לא משנה מהי הסיבה בגינה אתם מעוניינים בשירות של הריסת מבנים, חשוב שלא תתפשרו על פחות מהחברה המקצועית והמנוסה ביותר, אשר זמינה למטרה.
זאת הסיבה, בגינה עמית ורון קידוחים עפר ופיתוח תהווה עבורכם את הכתובת הנכונה למטרה.
מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם החברה ולעשות את הצעד הראשון בדרך לשירות הריסת מבנים איכותי, מקצועי ויסודי. 

הריסת מבנים | עמית ורון