053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

כל מה שחשוב לדעת על בניית מרתף

מרתף הוא חלל תת קרקעי שנמצא מתחת לקומת הקרקע ועשוי להתאים לשימושים שונים. עבודת הקידוח היא חלק מהותי מבניית המרתף, והצוות המקצועי של חברת עמית ורון- קידוחים, עפר ופיתוח, מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על בניית מרתף והקידוחים הנלווים לכך.

מרתף הוא חלל תת קרקעי שנמצא מתחת לקומת הקרקע של הבניין, ועשויים להיות לו שימושים שונים, בהתאם לסוג הבניין. בבניינים גדולים בהם קיימות מערכות גדולות המרתף עשוי להכיל דוד חימום, לוח חשמל ראשי, מערכות מיזוג מרכזיות ועוד. בנוסף, מקובל למקם בקומת המרתף גם חנייה לכלי רכב, מחסנים ומקלט לשעת חירום.

 

מרתף בבית פרטי

בניית מרתף בבית פרטי עונה על צורך שונה מבבניין גדול, והוא בדרך כלל מיועד להוות חלל נוסף בבית. מרתף בבית פרטי יכול לשמש כחדר יינות, כקומת מגורים, כחלל למשחקי הילדים ועוד. כאשר חושבים על בנייה של מרתף יש לקחת בחשבון כי כדי לעשות זאת יש לבצע קידוחים בקרקע.

 

קידוחים עבור בניית מרתף

המרתף מצוי מתחת לאדמה, וכדי לבנות אותו יש לבצע קידוחים אל תוך הקרקע. חברות המתמחות בקידוחים ועבודות עפר מספקות את השירות הזה, אולם לפני שמתחילים בקידוח יש לבדוק את סוג הקרקע, ולחשוב האם בניית מרתף כדאית.

בשלב הראשון יבוצעו קידוחי ניסיון, שמטרתם לזהות את סוג הקרקע במגרש ולקבוע את העומס בו היא מסוגלת לעמוד. הקידוח נעשה בשתי נקודות נגדיות במגרש, ומוציא דוגמית קרקע לעומק של מספר מטרים. דוגמיות הקרקע מועברות ליועץ קרקע שמתרגם את הממצאים ומכין דו"ח מפורט הכולל את סוג הקרקע, העומסים האפשריים ושיטת הביסוס המתאימה.

 

מדוע חשוב למפות את הקרקע?

אמנם קיימים כיום כלים הנדסיים משוכללים שיכולים לקדוח בכל סוג של קרקע, אבל זה לא תמיד יהיה משתלם. כאשר אתם מתלבטים לגבי בניית מרתף אתם חייבים למפות את הקרקע ולהבין מהם המאפיינים המדויקים של המגרש שלכם. כך לדוגמה, אם יתגלה שמתחת למגרש נמצאת שכבת סלע רחבה תיאלצו לשלם גם עבור חציבה, שתהיה יקרה ומסובכת יותר.

 

בניית מרתף | עמית ורון