053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

מהו בור ספיגה ביתי ומדוע יש לבחור חברה מתאימה לצורך קידוחו?

אם מוכר לכם מקרוב המינוח בור ספיגה ביתי, יש להניח כי אתם גרים באחד מהאזורים בהם תשתית ביוב מרכזית איננה קיימת, ולכן, בורות ספיגה מהווים את החלופה למערכת כזו. בורות ספיגה ביתיים הולכים ונעלמים מנוף ארצנו, במיוחד, בשל איכות הסביבה ובשל החשש מזיהום אפשרי למי התהום הזורמים בסמוך להם. יחד עם זאת, במקרים בהם נדרש קידוח של בור ספיגה ביתי או תעשייתי, בדיוק בשל אותן סיבות, יש לבחור בחברה מקצועית המתמחה בכך, כמו עמית ורון קידוחים עפר ופיתוח, למשל, ולא להסתפק בכל חברה העוסקת בביצוע עבודות עפר, לדוגמה.

מהו בור ספיגה ביתי?

תוצרי לוואי של מגורי בני אדם נמצאים בכל מקום בו הם מתגוררים - אשפה, כמו גם שפכים. מאחר ובחלק מהאזורים בארץ אין תשתית ביוב מסודרת ומרכזית, בורות ספיגה ממלאים את מקומה, כשהם אוגרים בתוכם את מי הביוב היוצאים מהבית. רוב המים נספגים בקרקע שמסביב לבור, בעוד השאר, מתרכז בתוך בור הספיגה. לכאורה, נשמע פשוט, אבל, מאחר ובור כזה מיועד לצבור בתוכו כמויות שפכים גדולות, מבלי לקרוס ומבלי לזהם את הסביבה, נדרשות מומחיות ומקצועיות רבה, הן מצד המהנדס המתכנן והן מצידה של החברה המבצעת.

מדוע נדרשת החברה המבצעת להתמחות בקידוח בורות ספיגה?

כל קידוח של בור ספיגה, בין אם ביתי ובין אם הוא תעשייתי, דורש תכנון מקדים, כזה המתחשב בגורמים ובקריטריונים רבים, כמו זווית הקרקע, סוגה, תשתיות העוברות באזור, מי תהום קיימים וכן הלאה. כל תהליך כזה מתחיל בבדיקה מעמיקה ויסודית של השטח, אשר, לאחריה, יפיק המהנדס המתכנן את מסקנותיו, וינחה את הצוות המקצועי הנמצא בשטח בנוגע למיקום בור ספיגה ביתי, עומקו וכד'. קידוח כזה, כאשר הוא לא מבוצע בידי אנשי מקצוע מיומנים, הבוחרים את הציוד המתאים, או שלא פועלים במדויק על פי הנחיות המתכנן, עלול להסב נזק רב לסביבה (פגיעה במי התהום, או, לחילופין, פגיעה בתשתיות חיוניות העוברות בקרקע) וגם ליצור נזקים עצמיים (כדוגמת בורות ספיגה אשר קירותיהם קורסים, בעת הקידוח או לאחריו). לכן חשוב לבחור חברה מנוסה שמתמחה בעבודה מסוג זו.

בור ספיגה ביתי – תקלות ייעודיות


בורות ספיגה ביתיים נמצאים בכל מבני מגורים או מבנים מסחריים, אשר מסיבות שונות, אינם יכולים להשתייך אל מערכות הביוב הראשיים, ומטרתם של בורות אלו, לספוג את הביוב מאותם המבנים.
את הבורות הללו, ניתן למצוא בערים שונות אך הם יותר נפוצים במושבים ובכפרים.
בור ספיגה ביתי, אמור להיחפר בעומק של כשני מטרה מתחת לפני האדמה, כאשר המטרה תהיה למנוע מצבים של זיהום האדמה וכאמור, לסלק את כל הנוזלים והפסולת בצורה איכותית וקפדנית.
כאן חשוב לציין, שאותו בור ספיגה ביתי חשוף לתקלות ובעיות שונות כמו, סתימות חוזרות ונשנות ובמקרים כאלה, קיימת חשיבות גבוהה לבחור חברה מקצועית ומנוסה, אשר ערוכה לפתוח בצורה מקצועית ויעילה את הסתימה וכמובן, לדאוג שאותה הבעיה לא תחזור ותשנה לאחר זמן קצר. 


בור ספיגה ביתי – איך ניתן למנוע את התקלות?


יש פעולות שונות אשר בכוחן של למנוע את התקלות ואת היווצרותן של הסתימות בבורות. 
הדרך הטובה ביותר למנוע את היווצרותן של הסתימות, היא באמצעות הימנעות מפעולות אשר עלולות לגרום להיווצרות של סתימות ובין היתר: שפיכה של פסולת ושל חומרים שונים אל הבור. 
פעולה נוספת, היא כמובן, להקדים תרופה למכה ולעשות זאת על ידי שאיבה מקצועית ואיכותית של אותו בור ספיגה ביתי על בסיס קבוע. 
מעבר לכך, כבר בהליך הכנת הבור, כדאי להקפיד שכל פעולות ההכנה, מתבצעות בצורה מקצועית ובסטנדרטים הגבוהים ביותר האפשריים. 
דגש על כל הפרמטרים הללו, ימנע התמודדות עם סתימות ותקלות שונות בבור הספיגה הביתי, אשר כידוע, עלולות לטמון בחובן ריחות לא נעימים ועוד שורה של תופעות מאוד לא נעימות. 


זקוקים לסיוע בתחזוקת בור ספיגה ביתי?


אם אתם זקוקים לשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה לצורך הקמת בור ספיגה ביתי, תחזוקה שוטפת הבור וכמובן, טיפול בתקלות שונות אשר יכולות להוות חלק מעצם קיום הבור, הגעתם למקום הנכון עבור אותה המטרה. 
מוזמנים ליצור קשר עם חברת עמית ורון ולעשות את הצעד הראשון, בדרך לקבלת שירות מקצועי ואיכותי בכל מה שקשור לנושא של בורות ספיגה ביתיים. 
 

בור ספיגה ביתי | עמית ורון