053-7455516

עמית ורון | עבודות עפר, קידוחים ופיתוח

בובקאט - השם הגנרי שהפך לשם דבר

כמו מושגים מקצועיים רבים אחרים, המונח בובקאט, הוא אחד מכלי העבודה בהם עושות שימוש חברות מקצועיות בתחום עבודות העפר, כמו עמית ורון קידוחים עפר ופיתוח. אם נהיה מדויקים, הכוונה היא למיני-מעמיס של בובקאט. אבל, למעשה, לבובקאט, החברה שייצרה את המיני מעמיס הראשון, ישנם כלים מכניים הנדסיים רבים ונוספים, ומאחר והמיני מעמיס שלהם זכה לחשיפה הרבה ביותר, דבק בו השם.

מהו בובקאט ומה הוא עושה?

אם תכנו בכל מדינה אחרת בעולם את הבובקאט בשם זה, העובדים בשטח ירימו גבה, בעיקר מאחר ובאנגלית הכלי נקרא Skid-Steer Loader, שם המתאר טוב יותר את דרך הפעולה שלו. הכלי מורכב משלדה קשיחה, כאשר שתי זרועות ההרמה שלו (משני צידי תא המפעיל) מחוברות, לרוב, לכף לחפירת העפר, לצורך פינויו מהשטח והעמסתו על המשאיות המפנות. לבובקאט יכולת כושר תמרון מצוינת גם במרווחים צרים, מה שהופך אותו לכלי עבודה אידיאלי בתוך העיר, כמו גם באתרי בניה. חלק מהבובקאטים מאפשרים החלפת אותה כף חפירת עפר בכלים אחרים, כמפלסת שלג, כפות מלגזה וכן הלאה.

כיצד משתמשת חברה מתמחה בעבודות עפר בבובקאט, ומה זה אומר עליה?

כפי שניתן להבין, בובקאט הוא כלי וורסטאלי, בעל כושר תמרון מעולה, גם באזורים דחוקים וצפופים. הניתוק בין שני זוגות גלגליו (זוג גלגלים ימני מונע בנפרד מזוג גלגלים שמאלי) מאפשר לו פניה ברדיוס 0, כך שחברה המשתמשת בכל הנדסי כזה, יכולה לבצע עבודות גם באזורים שכלים אחרים אינם יכולים להיכנס אליהם, שלא לדבר על לתמרן בתוכם. יכולת החלפת הכלים הצמודים אליו, אף היא, מאפשרת לחברה טווח פעילות רחב ומגוון, וגם זה, מהווה עבורה יתרון על חברות אחרות. הבובקאט הגיח לשוק הציוד המכני ההנדסי בשנת 1957, ומאז, הוא מאפשר לחברות עבודות עפר את נוחות הפעולה בכל סוגי השטח (ישנם בובקאטים עם זחלים וכאלה עם גלגלים), כשהוא מנצח בהצלחה את מרבית האתגרים שעמדו מול חברות כאלה בעבר.

בובקאט | עמית ורון